ФОТО: Погледнете ги сите трофеи на Академија Пандев

Фудбалскиот клуб Академија Пандев, на својата фејсбук страница објавија фотографија од своите трофеи кои ги има освено.

Oд ФК Академија Пандев на фотографијата напишаа „Една витрина наполнивме со трофеи, продолжуваме со втора…“.

Витрина со трофеи на Академија Пандев

„Пандевци“ оваа сезона дебитираа во Првата лига, и го освоија шесттото место на табелата со 42 освоени бодови. За нив сезона која ни претстои ќе биде втора како дел од елитата, но она што ќе биде возбудливо и интересно е тоа што Беласица се врати во Првата лига, па сега Струмица ќе има градско дерби во Прва лига, кое ќе привлече многу внимание кај фудбалската јавност.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o