Арсенал му понуди професионален договор на струмичанецот Дејан Илиев

Арсенал ќе му понуди нов професионален договор на струмичанецот Дејан Илиев, со што најверојатно макеонскиот интернационале голман ќе остане во клубот од Лондон и во иднина.

Дејан Илиев - Арсенал

Тој беше дел од у-23 тимот кој оставари голем успех, освојувајќи ја титулата во Премиер лигата, но се покажа во добро светло и на пријатските натпревари.

Токму поради оваа, новиот стручен штаб ќе му понуди нов професионален договор на младиот струмичанец.

 

Comments are closed.

POP