Беласица со ново засилување: Никола Вујанац во Беласица

Фудбалскиот клуб Беласица кој обезбеди прволигашки статус за следната сезона, на својата фејсбук страница информираа дека го договориле официјално првото ново засилување.

Никола Вујанац e одличен интернационален голман кои ќе ја чува нашата мрежа во наредната сезона, велат од ФК Беласица на нејзината фејсбук страница.

 Никола Вујанац

Comments are closed.

POP