Кривична пријава за жител на Горно Ињево

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против К.Ж.(55) од село Горно Ињево-струмичко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 25.05.2018 година околу 17,00 часот во село Горно Ињево во близина на куќата на С.К. татко на пријавениот, во вербална расправија пријавениот физички го нападнал С.К. при што му нанел тешки телесни повреди.полиција

Comments are closed.

POP