На „Младост“ во Струмица ќе се игра баражот за влез во ПМФЛ

Екипата на Борец од Велес на тренинг комплексот „Петар Милошевски“, на пенали го победи Гостивар, со што е на чекор за влез во Првата македонска фудбалска лига, доколку ја победи прилепска Победа.

ФК Борец - во бараж против Гостивар

Борец има уште една пречка до својата цел, влез во ПМФЛ, додека Победа верува дека ќе може да избори опстанок во „елитата“.

Натпреварот помеѓу Борец и Победа од Прилеп за влез во ПФМЛ, ќе се игра на 2 јуни на стадионот „Младост“ во Струмица.

Беласица во новата сезона ќе се натпреварува во Првата лига.

Comments are closed.

POP