ЖФК Тиверија го прегази Драгон во финалето и го освои Купот на Македонија

Фудбалерките на ЖФК Тиверија на убедлив начин, на стадионот во Пехчево, го победија Драгон во финалето од Купот на Македонија, со високи 5:0.

ЖФК Тиверија - победици во Куп на Македонија сезона 2017-18

Стрелци на погодоците за Тиверија беа, Ангела Стојковска, со два погодоци, Теодора Димоска, Александра Ристовска и Рабија Дервиши.

ЖФК Тиверија - ЖФК Драгон - финале - Куп на Македонија 2017-18

 

Comments are closed.

POP