Напредок Радово против Дојранско Езеро

Екипата на Напредок од Радово, во последното 25. коло од Третата лига – Југоисток, силите ќе ги одмери со екипата на Дојранско Езеро од Дојран.

FK Vasilevo 4

Напредок важи за фаворит за победа, поради подобрата игра во однос на Дојранско Езеро.

Напредок е четврти на табелата со вкупно 40 освоени бодови, додека Дојранско Езеро е шестопласиран со 23 бодови.

Во досегашниот тек од сезоната, Напредок забележа 13 победи, едно реми и осум порази, додека екипата од Дојран, забележа седум победи, две ремиа и вкупно 13 порази.

Comments are closed.

POP