Василево против навиот шампион Детонит Јуниор

Екипата на Василево, во последното 25. коло од Третата лига – Југоисток, силите ќе ги одмери со новиот шампион во Третата лига – Југоисток, екипата на Детонит Јуниор од Радовиш.

FK Vasilevo 3

Во овој натпревар радовишани влегуваат како фаворити за нова победа, која за нив ќе биде 22 за оваа сезона. Во досегашниот тек од сезоната, клуб од Радовиш има забележано само едно реми, а најголем виновник за истото е Спартмани.

Василево сезоната со сигурност ја завршува на второто место на табелата, без разлика на резултат од овој натпревар.

Во досегашниот тек од сезоната, Детониот има 21 победа и едно реми, додека Василево има 17 победи, едно реми и четири порази.

Comments are closed.

POP