Тиверија со убедлива победа над Дојранско Езеро

Тиверија со убедлива победа над Дојранско Езеро

Фудбалерите на Тиверија со резултат од 8:1, го декласираа Дојранско Езеро од Дојран, во натпревар од 24. коло од Третата лига – Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија во текот на целиот натпревар беше доминантна, а со оваа победа се искачи на третото место на табелата, со вкупно 40 освоени бодови.

Дојранско Езеро е шестто пласиран со вкупно 23 освоени бодови.

Во следното коло, кое воедно е и последно, Тиверија игра против Академија Кукла, додека Напредок од Радово ќе ги одмери силите со Дојранско Езеро.

Comments are closed.

POP