Напредок Радово загуби од Детонит

Екипата на Детонит Јуниор, запиша нова победа над Напредок од Радово, на гостински терен, откако со резултат од 3:4 победи во Радово.

Detonit Junior - Spartmani - vo Radovish - 18.03.2018

Во натпревар со изобилство на погодоци, Напредок на полувреме имаше 2:2, но сепак новиот шампион на крајот запиша нова победа.

Потсетуваме дека Детонит го обезбеди втолигашиот статус, и од следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Исток, додека струмички екипи ќе гледаме во Првата македонска фудбалска лига и во Третата лига – Југоисток.

Comments are closed.

POP