СУПЕРАВТОМОБИЛ: Ford Focus RS500

Цена: £ 35,500

* Мотор: 2.5 литарски пет цилиндричен турбо
* Пренос: Шест-брзински рачен, погон на предните тркала
* Моќност: 345bhp
* Вртежен момент: 460nm
* 0-62mph: 5.6 секунди
* Максимална брзина: 165mph
* Економија: 28.5mpg
* СО2: 235g/km

 

фото 1 од 11

Comments are closed.

POP