Напредок Радово против новиот шампион Детонит Јуниор

Екипата на Напредок од Радово, на домашен терен ќе ги одмери силите против новиот шампион, во Третата лига – Југоисток, екипата на Детонит Јуниор од Радовиш.

Detonit Junior - Spartmani - vo Radovish - 18.03.2018

Во овој натпревар радовишани влегуваат како фаворити за нова победа, пред се поради далеку подобрата игра, форма и искуство во екипата.

Детонит во досегашниот тек од сезоната, нема забележано пораз. Напредок од Радово е третопласиран со 40 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP