Тиверија загуби од Детонит Јуниор

Радовишани остануваат непоразини и во 23. коло, откако со резултат од 3:0, Детониот Јуниор ја победи Тиверија, во натпревар од Третата лига – Југоисток.

FK Detonit Junior - FK Vasilevo - 26.11.2017

Радовишани уште еднаш ја покажаа својата доминација на теренот, и потврдија дека нивното место е во Втората лига – Исток.

Со 61 бод, радовишани се лидери на табелата, додека Тиверија со 37 бодови останува на четвртото место.

Во следното коло, Тиверија ќе игра против Дојранско Езеро, додека Детониот Јуниор ќе игра против Напредок од Радово.

Comments are closed.

POP