Василево подобар од Напредок Радово

Екипата на Василево со резултат од 4:2, ја победи екипата на Напредок од Радово, во натпревар од 23. коло од Третата лига – Југоисток.

FK Vasilevo

Василево уште еднаш покажа, дека второто место е загарантирано за нив. Во однос на табелата, како што кажавме, Василево е втор со 49 бодови, Напредок од Радово иако загуби, сепак останува на третото место со 40 бодови, додека трета е Тиверија.

Во следното коло, Напредок Радово ќе игра против лидерот Детониот Јуниор, додека Василево ќе ги одмери силите со Спартмани.

 

Comments are closed.

POP