Сите лоши особини на вашиот хороскопски знак

Сите лоши особини на вашиот хороскопски знак.

2.bild

 

Овен
Сурови, остри, себични. Секогаш мораат да бидат главни во се. И целиот свет да се сврти против нив, тие и понатаму ќе тврдат дека сите се луди, а само тие паметни и секогаш во право.

Бик
Самозадоволни, молчеливи, досадни. Во состојба се да јадат од утро до мрак и да не се помрднат од фотелјата, која веќе го има попримено обликот на нивниот задник.

Близнаци
Можат да озборуваат со часови. Дволични, се менуваат како ќе дувне ветрот, тешки се за верување.

Рак
Посесивни и мазохистички настроени. Некогаш знаат да бидат хистерични, ако не им посакате добро утро со убава интонација. Менуваат расположение, како и чорапи – од депресија во хистерија.

Лав
Арогантни, препотентни. Ги гледаат другите од високо. Во состојба се цел ден да го поминат пред огледало. Полни со големи идеи и планови, кои на крајот им користат само ним, затоа што, нормално, им е гајле за другите.

Девица
Премногу бараат, вечно незадоволни и напорни, во состојба се да негодуваат по цел ден. Ни премногу не им е довоно. Стресот го ослободуваат преку чистење на секое ќоше во домот.

Вага
Умислени добротворци кои неможат да си помогнат ни на себе, па камоли на други. Им треба недела дена да се одлучат дали да нарачаат кока-кола или пепси. Толку се спори, така што ни земјотрес не би ги натерал да станат од кревет.

Скорпија
Себични, перверзни, самоунишувачки. Својата мака не можат сами да ја поднесат, па со себе повлекуваат уште сто души.

Стрелец
Најголеми коцкари и расипувачи. Толку знаат да бидат ентузијасти, така што „станувањето од мртвите и телепортацијата на Марс“ е сосема можна за нив. Се ужаснуваат од други признавања кога им е тешко на сите им „солат памет“.

Јарец
Вистински садисти и експлоататори. Зборот „извини“ не постои во нивниот речник, затоа што мислат дека се непогрешливи. Би ја продале и душата за друштвен углед и материјална добивка.

Водолија
Вулгарни, непристојни паметњаковци кои секогаш се знаат и го „бутаат носот“ во туѓи животи. Квазифилозофи кои секогаш се полни со совети и планови за други, но своите сопствени совети и планови не умеат да ги реализираат.

Риби
Сакаат да се самосожалуваат. Во состојба се да плачат цел ден, чекајќи некој да дојде и да ги утеши. Кога ќе излезат од депресијата, го исполнуваат времето помагајќи им на другите, потоа повторно се депримираат и така се во круг.

[/sociallocker]

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o