КК Струмица против Пелистер

Екипата на КК Струмица во 10. коло од плеј-аутот од Првата кошаркарска лига, силите ќе ги одмери со третопласираниот Пелистер.

kosarka

Во натпреварот кој ќе се одигра утре во „Младост“ со почеток од 13:00, Пелистер влегува како фаворит за нова победа. Пелистер со 44 бодови е трети на табелата, додека Струмица е шеста, односно последна со 35 освоени бодови.

Лидер на табелата во плеј-аутот е екипата на Фени Индустри, која има освоени вкупно 48 бодови.

Comments are closed.

POP