Академија Кукла против Дојранско Езеро во натпревар од Третата лига Југоисток

Академија Кукла во натпревар од 22. коло од Третата лига Југоисток, силите ќе ги одмери со екипата на Дојранско Езеро.

Академијата е на осмотата позиција со 16 освоени бодови, додека екипата од Дојран е шесттотопласирана со 1 бод повеќе.

FK Vasilevo 4

Во овој натпревар Дојранско Езеро, можеби ќе има мала фаворитска улога за победа, но сепак останува да видиме дали ќе имаат сили до својата 6-та победа, а со тоа и да имаат ист број бодови како и Спартмани кој е петти.

Колку за потсетување, во минатото коло, Академија Кукла не се појави на натпреварот против лидерот на табелата Детониот Јуниор во Радовиш, со што радовишани службено (3:0) го добија натпреварот.

 

Comments are closed.

POP