КК Струмица денес загуби од Карпош

Екипата на КК Струмица денес го забележа својот 26-ти сезонски пораз од Карпош со резулат од 66:78 на домашен терен.

kosarka

Струмичани со вкупно 35 освоени бодови се пласирани на посленото 6-то место на табелата во плеј-аутот, додека Карпош е место погоре со 38 освоени бодови.

Во следното 10. коло КК Струмица ќе гостува во Битола, кај екипата на Пелистер, која е пласирана на третото место на табелата во плеј-аутот со вкуно 44 освоени бодови. Карпош во следното коло ќе игра на домашен терен, против екипата ка Шкупи, која е пласирана на чеврттото место со 40 бодови.

Comments are closed.

POP