ЖФК Тиверија фаворит на гостувањето кај ЖФК Каменица Саса

Фудбалерките на Тиверија на денешното гостување во Македонска Каменица се фаворити за победа против домашната екипа на ЖФК Каменица Саса, во натпревар од 17. коло од Првата женска фудбалска лига.

29571027_1487058011423646_388670214036119321_n

Овој натпревар е со почеток од 17:00 часот на стадионот во Каменица.

Екипата на ЖФК Тиверија во моментот е второпласирана со 45 освоени бодови, додека ЖФК Каменица Саса е пласираната на претпоследното 11-то место со само 8 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP