ЖФК Тиверија незапирлива, го прегази Атлетико

Фудбалерките на ЖФК Тиверија уште еднаш ја потврдија својата доминација на тревникот, откако во 16. коло со резултат од 6:0 го прегазија ЖФК Атетико.

ZFK Tiverija - trening 03.03.2018

ЖФК Тиверија ја запиша својата 15. сезонска победа и со 45 бодови е на второто место на табелата. Во однос на лидерот на табелата, екипата на ЖФК Драгон 2014, Тиверија заостанува 3 бодови. ЖФК Атлетико останува на четвтото место на табелата со вкупно 27 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP