Тиверија со минимална победа на Напредок Радово

Екипата на Тиверија со резултат од 1:0 ја победи екипата на Напредок од Радово, во натпревар од 21. коло од Третата лига Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија сега е четврта на табелата со 34 освоени бодови, и има три бода помалку од Напредок кој е трети.

Во следното коло Тиверија повторно ќе има тешко дерби, овој пат против Василево, екипа која е втора на табелата, додека Напредок од Радово е фаворит против Спартмани на домашен терен.

Comments are closed.

POP