Детонит Јуниор службено го доби натпреварот против Академија Кукла

Екипата на Академија Кукла која требаше да одигра натпревар во Радовиш, против лидерот на табелата Детонит Јуниор, не се појави на натпревар, со што радовишани службено (3:0) го доби натпреварот.

FK Vasilevo 4

Радовишани остануваат лидери на табелата со 9 бода пред второпласираниот Василево, додека Академија Кукла е осма со 16 освоени бодови.

Во следното коло Академија Кукла на домашен терен игра против Дојранско Езеро, додека Детонит Јуниор е гостин на Младост од Удово.

Comments are closed.

POP