Василево убедлив против Младост од Удово

Екипата на Василево со 3:1 го доби натпреварот од 21. коло од Третата лига Југоисток против екипата на Младост од Удово.

FK Vasilevo 3

Василево со овој натпревар е втор на табелата со 46 бодови, и има негатива од 9 бода во однос на Детонит кој е прв, а исто така 9 повеќе во однос на Напредок од Радово.

Младост Удово е седми на табелата со 17 освоени бодови.

Во следното коло Василево ќе игра дерби натпревар против Тиверија, додека Младост Удово ќе игра против Детонит.

Comments are closed.

POP