КК Струмица против Шкупи

Екипата на КК Струмица денес игра значаен и многу тежок натпревар против Шкупи од Скопје, на домашен терен.

Струмичани на табелата во плеј аутот се последни со 31 освоен бод, додека Шкупи е две места погоре на табелата со 36 освоени бодови.

kosarka

На табелата во плеј аутот, место погоре, односно 5-ти е Карпош со 35 освоени бодови, па во овој случај за да КК Струмица остане во реални шанси за опстанок, потребно е денес да ги освојат трите значајни бода за да имат негатива од 1 бод во однос на Карпош.

 

 

Comments are closed.

POP