Академија Пандев денес против Шкендија

Екипата на Академија Пандев денес ќе го одигра натпреварот од 30. коло од Првата македонска фудбалска лига против новиот шампион на Македонија, екипата на Шкендија.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-2

Во овој натпревар тетовчани влегуваат како фаворити за победа, пред се поради подобрата игра и форма на оваа екипа.

Шкендија е новиот шампион на Македонија, моментално е лидер на табелата со 75 освоени бодови. Академија Пандев е петтопласирана со 35 освоени бодови.

Comments are closed.

POP