Напредок Радово загуби од Младост Удово

Напредок од Радово не ја оправда фаворитска улога на натпреварот против Младост од Удово, откако со резултат од 2:1 загуби.

FK Vasilevo 4

Младост Удово одигра одличен натпревар и освои три значајни бодови, во борбата за некое од погорните места на табелата. Со оваа победа екипата од Удово сега е седма на табелата со 17 освоени бодови. Напредок останува трети со 37 бодови и сега има негатива од шест бода во однос на Василево кој е втор.

Во следното коло Напредок ќе игра против Тиверија, додека Младост од Удово против Василево.

Comments are closed.

POP