Тиверија на дуел со Спартмани

Екипата на Тиверија во натпревар од 20. коло од Третата лига Југоисток, ќе ги одмери силите со Спартмана.

Тиверија е четвротпласира на табелата со вкупно 28 освоени бодови, додека Спартмани со 20 бодови е пласирана на петтото место.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Овој натпревар ќе биде доста неизвесен и возбудлив. Спартмани игра во одлична форма, откако и во минатото коло иако загуби сепак прикажа добра игра, а лидерот Детонит победи минимално со 1:0, за разлика од претходното гостување на Спартмани каде од Радовиш се вратија со 1:1.

Тиверија во минатото коло беше убедлива над Младост од Удово со 3:0.

Comments are closed.

POP