Напредок Радово против Младост од Удово

Екипата на Напредок од Радово ќе има лесна задача против Младост од Удово, во натпревар од 20. кол од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo 4

Во овој натпревар фудбалерите на клубот од Радово, влегуваат како фаворити за нова победа, поради подобрата форма и игра.

Во поглед на табелата, Напредок е трети со 37 бодови, и има негатива од само три бода во однос на Василево кој е втор, додека Младост од Удово е осми на табелата со 14 освоени бодови.

Comments are closed.

POP