ЖФК Тиверија против ЖФК Атлетико

Фудбалерките на ЖФК Тиверија утре ќе гостуваат кај екипата на ЖФК Атлетико во натпревар од 16. коло од Македонската фудбалска лига – жени.

Тиверија е пласирана на второ место на табелата со 42 освоени бодови, и има три бода помалку од Драгон кој е прв на табелата.

29571027_1487058011423646_388670214036119321_n

ЖФК Атлетико е пласирана на четвртото место на табелата со 27 освоени бодови. Во однос на играта и формата, Тиверија влегува како фаворит за нова победа, која за нив ќе биде 15-та за оваа сезона.

ЖФК Њу Јорк е последнопласирана на табелата со нула бодови.

Comments are closed.

POP