Беласица со фаворитска улога против Победа од Валандово

Фудбалерите на Беласица во натпревар од 21. коло од Втората лига Исток гостуваат во Валандово кај екипата на Победа, каде струмичани се апсолутни фаворити за победа.

Belasica - Kozuv Gevgelija - vo Strumica 31.03.2018

Екипата на Беласица со 49 бодови е лидер на табелата, додека Победа Валандово е на деветтото место со само 10 освоени бодови.

Во овој натпревар Беласица сигурно би ги освоила новите три бодови, со што на врвот од табелата би била осамена со 52 бодови.

Comments are closed.

POP