Академија Кукла со тежок натпревар против Василево

Академија Кукла ќе има тежок натпревар бидејќи силите ќе ги одмери со второпласираниот Василево, во натпревар од 20. коло од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo

Академија Кукла игра во лоша форма во пролетниот дел и во моментот се наоѓа на седмото место на табелата со 16 освоени бодови, додека Василево со 40 бодови е втор на табелата.

Во претходното коло Василево со 5:0 го декласираше Дојранско Езеро, додека Академија Кукла загуби со 3:0 од Напредок Радово.

Comments are closed.

POP