КК Струмица убедливо поразена од Пелистер

КК Струмица повторно запиша пораз, откако во вчерашниот натпревар беше поразена од екипата на Пелистер.

КК Струмица останува на дното од табелата со 30 освоени бодови, и има негатива од 3 бода вод однос на Карпош кој е место погоре на табелата.

kosarka

Во следното коло КК Струмица има тешко гостување кај Фени, додека Пелистер му гостува на Шкупи во Скопје.

Тешка борба за опстанок ја очекува КК Струмица, но да се надеваме дека ќе успеа да дојдат до посакуваната цел, опстанување во Супер лигата.

 

Comments are closed.

POP