Академија Пандев загуби од Шкупи

Екипата на Академија Пандев на домашен терен загуби од Шкупи, со резултат од 1:2 во натпревар од 28. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Пандевци по овој пораз се селат на седмото место на табелата со 32 бода, додека Шкупи е шестти со 33 освоени бодови.

тренчовски-823x500

Во следното коло Академија Пандев ќе има исто така тежок натпревар на гостински терен, против екипата на Скопје која е последна, но игра во одлично, и се врати во реални шанси за опстанок, мотивот кај овие фудбалери за опстанок е голем.

Лидер на табелата е Шкендија со 72 освоени бодови.

Comments are closed.

POP