Тиверија со сигурна победа против Младост Удово

Тиверија ја забележа 9-тата сезонска победа, откако со резултат од 3:0 го победи Младост од Удово, во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија останува четврта на табелата со вкупно 28 освоени бодови, додека Младост Удово е осми на табелата со 14 освоени бодови.

Во следното коло Тиверија ќе игра против Спартмани, додека Младост Удово против Напредок од Радово.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o