Спартмани минимално поразен во Радовиш од Детонит

Екипата на Спартмани одигра одличен натпревар во Радовиш, иако загуби минимално со 1:0 од лидерот на табелата Детонит.

Спартмани на претходниот натпревар одигран во Радовиш, му го нанесе првото реми на Детонит, играјќи 1:1. Спартмани и на овој натпревар беа близу до реми, или евентуална победа.

Detonit Junior - Spartmani - vo Radovish - 18.03.2018

Остануваат на петтото место на табелата со 20 освоени бодови, додека Детонит е прв на табелата со 49 освоени бодови.

Во следното коло Детонит ќе игра против Дојранско Езеро, додека Спартмани со Тиверија.

Comments are closed.

POP