Напредок Радово со убедлива победа против Академија Кукла

Екипата на Напредок од Радово забележа убедлива победа со резултат од 3:0 над екипата на Академија Кукла, во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo 4

Напредок ја заокружи својата 12. сезонска победа и со 37 освоени бодови е трети на табелата, додека од друга страна, Академија Кукла по поразот е седма со 16 освоени бодови.

Во следното коло Напредок Радово игра против Младост Удово, додека Академија Кукла против Василево.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o