КК Струмица загуби од Карпош

Екипата на КК Струмица загуби на гостувањето на Карпош со тесен резултат од 93:87.

Во првата четвртина Струмичани имаа одлична играта и резултатот беше 23:28. Во втората четвртина, иако резултатски Струмица ја доби со 18:21, сепак играта на гостите почна да опаѓа.

kosarka

Во третата чевртина и чевртата со резултати од 25:15 и 27:23, Карпош направи комплетен пресврт и дојде до посакуваните бодови, во борбата за опстанок.

Во следниот натпревар кој ќе биде доста тежок, КК Струмица ќе ги одмери силите против Пелистер.

Comments are closed.

POP