Василево го декласираше Дојранско Езеро

Василево буквално го декласираше Дојранско Езеро, откако со резултат од 5:0 го победи Дојранско Езеро, во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo

За екипата на Василево оваа е 13-та сезонска победа, и со вкупно 40 освоени бодови е втор на табелата, со негатива од 9 бодови во однос на лидерот на табелата Детонит. Дојранско Езеро со 17 бодови е шестти на табелата.

Во следното коло Василево игра против Академија Кукла, додека Дојранско Езеро има тежок натпревар против Детонит Јуниор.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o