Беласица со сигурна победа против Саса

Беласица од гостувањето во Македонска Каменица се врати со сигурна и убедлива победа од 0:3 над екипата на Саса, во натпревар од 19. коло од Втората лига Исток.

Belasica - Borec - 10.03.2018 - Strumica

Беласица уште еднаш ја потврди својата доминација на теренот, и влезот во Првата лига е уште еден чекор поблиску и посигурно.

Со 46 бодови Беласица е прва на табелата, додека Саса по поразот од струмичани останува седма со 18 освоени бодови.

Во следното коло Беласица е домаќин на Осогово, каде се апсолутни фаворити за победа, додека Саса гостува во Радовиш кај Плачковица.

Comments are closed.

POP