Напредок Радово во дуел со Академија Кукла

Напредок од Радово во дуел со Академија Кукла, откако во натпревар од 19. коло од Третата лига – Југоисток ќе си ги одмерат силите.

FK Vasilevo 4

Напредок во овој натпревар ќе биде фаворит за победа, бидејќи игра во многу подобра форма, и е во борба за второ место на табелата.

Екипата од Радово е трета со 34 освоени бодови, додека Академија Кукла е седма на табелата со освоени 16 бодови.

Comments are closed.

POP