КК Струмица против Карпош, дали може повторно на победа ?

Екипата на КК Струмица во минатото коло забележа тесна победа, откако со резултат од 84:82 го победи Кожув и ја забележа третата сезонска победа.

kosarka

КК Струмица сега влегува во дерби натпревар од дното за опстанок против екипата на Карпош. Со евентуална победа над Карпош, КК Струмица ќе има посигурни шанси да го обезбеди опстанокот во лигата. Но, до таквата цел тешко ќе дојде, бидејќи Карпош на домашен терен ќе игра максимално за да дојде до посакуваните бодови.

Струмица е последна на табелата со 28 освоени бодови, додека Карпош е место погоре со два бода повеќе.

Comments are closed.

POP