ЖФК Тиверија ќе игра против Истатов

Екипата на ЖФК Тиверија во натпревар од 15. коло ќе ги одмери силите со екипата на ЖФК Истатов.

29571027_1487058011423646_388670214036119321_n

Фудбалерките на Тиверија се фаворити за победа, пред се поради подобрата игра и форма.

Тиверија е пласирана на второто место на табелата со освоени 39 бодови, додека Истатов е петти со 24 освоени бодови. Лидер на табелата и понатаму е Драгон 2014 со три победа повеќе во однос на второпласираната Тиверија.

Comments are closed.

POP