Василево со лесна задача против Дојранско Езеро

Екипата на Василево во натпревар од 19. коло од Третата лига – Југоисток, ќе се сретне со Дојранско Езеро.

FK Vasilevo 3

Во овој натпревар Василево влегува како фаворит за победа, но дали ќе ја оправда фаворитската улога останува да видиме. Екипата од Дојран е пласирана на шесттото место на табелата со 17 бодови, додека Василево е втор со 37 бодови.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o