Беласица против Саса

Екипата на Беласица утре ќе гостува во Македонска Каменица, кај Саса, во натпревар од 19. коло од Втората лига – Исток.

Belasica - Rabotnicki - vo Skopje kontrolen natprevar

Лидерот на табелата во овој натпревар влегува како фаворит за победа, со што Саса ќе ја очекува тешка борба на домашен терен, со цел дадојде до победа или реми.

Фудбалерите на Саса во моментот се пласирани на седмото место со 18 освоени бодови.

Comments are closed.

POP