Академија Пандев на гостување во Кратово кај Силекс

Екипата на Академија Пандев во недела во рамке на 27. коло од Првата македонска фудбалска лига, ќе гостува во Кравото кај Силекс.

Akademija Pandev - Rabotnicki - 01.04.2018

Пандевци ќе имаат тешко гостување со оглед на тоа дека Силекс игра на домашен терен, и е во подобра форма од струмичани.

На последните пет натпревари Силекс има два порази, две ремиа и една победа, додека Академијата има скор од 5 ремиа.

Екипата од Кратово е третопласирана со 40 освоени бодови, додека Академија Пандев е петта со 31 бод.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o