Депресивни сте? Овие 4 трикови ќе ви помогнат да се насмевнете веднаш!

Сите имаме моменти кога едноставно не можеме да станеме од кревет, кога се чувствуваме незадоволни и немаме желба за ништо. За секој проблем постои решение! Прочитајте четири мали трикови кои инстантно ќе ве расположат:

walking

Носете алишта во светли бои. Изберете фустан со весел цветен принт и искомбинирајте го со црвен или портокалов лак на ноктите. Еден поглед во огледало е доволен да изнуди насмевка на вашето лице. Работењето во просторија во која има многу бои ќе ве направи поенергични и повеќе подготвени за работа од оние кои работат во мрачна средина.

Нека влезе светлина во вашата соба. Запалете го светлото и ширум отворете ги прозорците. Светлината испраќа сигнали до мозокот за да се разбуди, а изложувањето на сонце го намалува чувството на слабост и поспаност.

room

Прошетајте. Доволни се само 10 минути прошетка за да ви се врати доброто расположение. Почастете се и со чоколадо кое веднаш ќе ви ја зголеми енергијата.

Подарете прегратка исполнете со љубов и топлина и секако, не ја заборавајте насмевката на вашето лице.

hug

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o