КК Струмица против Кожув

Екипата на КК Струмица ја чека тешка борба за опстанок, во следниот првенствен натпревар против Кожув, ги очекува тежок натпревар во борбата за бодовите, кои за струмичани се многу значајни.

kosarka

КК Струмица е последнопласирана со 26 освоени бодови, додека Кожув е осми на табелата, или втор во плеј аутот.

Последните пет меѓусебни дуели екипата на Кожув ги има добиено сите.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o