ЖФК Тиверија со убедлива победа против Топ Гол во Битола

Екипата на ЖФК Тиверија ја забележа својата 13. сезонска победа, откако на гостувањето во Битола со резултат од 0:4 ја побеи екипата на Топ Гол.

ZFK Tiverija - trening 03.03.2018

Тиверија е втора на табелата со 39 бодови, и има 3 бода помалку во однос на Драгон 2014, додека Топ Гол по поразот од струмичанки, останува и понатаму на седмото место со 16 освоени бодови.

Во следното коло ЖФК Тиверија ќе ги одмери силите со ЖФК Истатов, додека Топ Гол има тежок натпревар против Драгон 2014.

Comments are closed.

POP