Академија Пандев реми против Вардар

Академија Пандев повторно ремизирање, овој пат против екипата на актуелниот шампион на Македонија, Вардар, откако одигра 1:1 во натпревар од 26. коло од Првата македонска фудбалска лига.

ФОТО: Академија Пандев

ФОТО: Академија Пандев

Пандевци се уште не може да дојдат до посакуваната победа. На последните пет натпревари имаат одиграно нерешено.

Со ремито против Вардар, Академијата сега е петтопласирана со 31 освоен бод, додека Вардар е втор со 48 бодови.

Во следното коло Академија Пандев ќе има тешко гостување во Кратоов кај екипата на Силекс, додека Вардар е домаќин на Шкупи.

Лидер на табелата е Шкендија со 66 освоени бодови, Скопје е последен на табелата со 24 бодови, и со победа во следното коло може да се искачи на осмото место на табелата.

Comments are closed.

Capture