Спартмани во дуел со Напредок Радово

Екипата на Спартмани во недела со дерби дуел против Напредок од Радово, во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo 4

Двете екипи на последните натпревари играа во одлична форма. Спартмани има на три натпревари забележа две убедливи победи, и реми во Радовиш против непобедливиот Детониот, додека Напредок исто така на последните неколку натпревари бележи сигурни и убедливи победи, освен на оној натпревар против Детониот, каде радовишани со резултат од 1:3 дојдоа до нова победа.

На табелата Напредок од Радово е трети со 34 бодови, и има само три бода помалку од Василево кој е втор, додека Спартмани е петти со 20 бодови, и има пет бода негатива во однос на Тиверија која е четврта.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o